Koguduse lood

Algab selle aasta esimene leerikursus

leeritunnistus

Kolmapäeval, 10. jaanuaril kell 18 algab selle aasta esimene leerikursus. Leerilapsi hakkavad kahe ja poole kuu jooksul õpetama meie koguduse õpetajad JAAN TAMMSALU, ARNE HIOB, EVE KRUUS ja koguduse organistid. Veel on soovijail võimalik end leerigruppi registreerida!

Algavat leerikursust tutvustab õpetaja Tammsalu:

„Aasta on alanud ja alustame ka esimese leerikursusega, selleks et jõuaks need kolm kursust aasta jooksul korralikult ära pidada – talvine ja kevadine leer on ju üksteise otsas, esimene ei jõua veel korralikult lõppedagi, kui teine tuleb juba peale. Nõnda on vaja mahutada jaanuarist kuni juuni alguseni kaks leerikursust nõnda, et mõlemasse jätkuks ligi 40 tundi koos leerilaagriga.

Alustame sel korral juba 10. jaanuaril. Tunnid on peaasjalikult kolmapäeviti. Lisaks oleme leerilastel palunud selle ligi kolme kuu jooksul osaleda ka kuni kuuel jumalateenistusel – loomulikult selleks, et leeripühal inimesed suudaksid rõõmu tunda sellest, et neid leeritatakse, mitte et nad väriseksid esimeses kahes reas teadmatuses, et millal istuda, millal tõusta ja olla küsimuse ees, mis see jumalateenistus üldse on ja mida nendega seal küll tegema hakatakse. Eesmärk on saada jumalateenistuse kord korralikult selgeks, et leeripühal ja edaspidigi oleks kirikus hea olla.

Et 40 tundi saaks korralikult läbi võtta, on paratamatu see, et me Pilistvere leerilaagris teeme nendest 40 tunnist umbes 15 – muidu oleks leerikursuse pikkus kindlasti umbes neli kuud, kui kord nädalas kahe tunni kaupa need tunnid kõik ära pidada. Tundide teemad on ära jagatud täpselt nii nagu ikka meie koguduse leerikursustel: läheme selles kirikus vana Martin Lutheri „Väikese katekismuse“ rada mööda. Algul on sissejuhatav tund sellest, mis tulema hakkab, räägime natuke eesti rahvausundist ja püüame pilku heita ka meie aladel olnud muinasusundisse. Sealt edasi õpime kümmet käsku, usutunnistust, palvet ja Meie Isa palvet ning käsitleme muidki teemasid: loomulikult tutvume Piibliga ja üks tund tuleb ka Jaani kiriku orelitest, samuti jumalateenistuse korrast ja kirikuaastast. Nii et tavapärane leerikursus – võib julgelt tulla, siin ei tehta mingeid selliseid trikke, mille pärast peaks hirmul olema, et ei tea, mis nüüd küll juhtuma hakkab.

Tulijad saavad kohe ka kava, millest näevad, kuidas ja millistel päevadel kõik kulgema hakkab. Kirjas on ka soovitused, mida oleks hea raamatutest juurde lugeda, eriti siis, kui mõnest tunnist pole võimalik osa võtta.

Õnneks on olemas ka audioleeritunnid, mis võtavad peaaegu tervet leerikursuse temaatikat läbi. Oleme need tunnid koos Urmas Viilmaga kunagi salvestanud ja need on olemas ka koguduse kodulehel. Nii et audioversioonis võib ka mõne tunni eelnevalt ära kuulata, et kindlaks teha, millest juttu hakkab olema.

TINGIMUSED, EELDUSED

Tunnid toimuvad eesti keeles. Inimene ei pea olema ristitud, kui ta leeri tuleb. Leerilaps peaks olema vähemalt 14-aastane, kui ta Jaani kirikusse leerikursusele tuleb. Üle 114-aastastega on samuti ise lood, nemad vajaksid erikohtlemist, käiksin ise kodus tunde andmas, kui väga palutakse ...“

*****

Audioleeritunnid: http://www.tallinnajaani.ee/vaimuelu/heliarhiiv/saatesari-leeritund.html

*****

(Foto: See leeritunnistus ootab täitmist.)

Kalender

E T K N R L P
1
4
7
8
10
11
15
18
21
22
24
28
29

EELK Tallinna Jaani kogudus

Vabaduse väljak 1, 10146 Tallinn
+372 644 6206
+372 5663 4624
tallinna.jaani@eelk.ee

Kantselei avatud:
T, N, R 10.00-16.00, K 10.00-18.00
Kinni riiklikel ja kiriklikel pühadel.

Välisviited

EELK

piibel net