Tallinna Jaani koguduse naiskoor

Sest sinu heldus on parem kui elu; mu huuled ülistavad sind! (L 63: 4)

Igale meist on Looja andnud talente, mida ligimese rõõmuks ja Tema kiituseks kasutada. Mida sagedamini ja usinamalt neid rakendame, seda paremini ettevõetu õnnestub.

Kuidas teenid oma kogudust ja Loojat sina?

Kui sinu talendiks on ilus lauluhääl, siis mõtle järele! Ehk on sinu koht kiituselaulu laulmiseks just laulukooris? Miks mitte Jaani koguduse naiskooris. Tore, kui sul on ka varasem koorilaulu kogemus. Meie kooris laulavad naised nooremast keskeast kuni soliidse vanuseni. Ära arva, et sina oled kooslaulmiseks liiga noor või liiga vana. Kui sul on soov koos laulda, siis oledki just õiges kohas ja eas.

Et kooril lauluga teenimised jumalateenistustel õnnestuksid, peab kindlasti harjutama, palju harjutama. Kooslaulmise paremaks kordaminekuks on koguduse naiskooril kord nädalas teisipäeviti algusega kell pool kuus kiriku lõunasaalis kahetunnine lauluproov. Enne olulisemaid esinemisi on laupäeviti ka nn laululaagrid, kus 4-5 tundi järjest häält seatakse ja esinemiskava viimistletakse. Vahepeal jääb lauljatel muidugi aega ka end kohvi või teega kosutada.

Vastutusrikkad on naiskoori esinemised Jaani koguduse jumalateenistustel. Rõõmu valmistavad laulmised koos ühendkooriga. Mida rohkem meid koos, seda paremini esinemine õnnestub. Mitmel korral aastas on Jaani koguduse naiskooril tore võimalus laulda ka Tallinna Oikumeenilises Naiskooris erinevate dirigentide innustaval juhatusel.

Jaani koguduse naiskoori dirigendiks on praegu Aivi Otsnik.

Koori igasse häälerühma oodatakse uusi lauljaid!

Tule kindlasti!

Arm meid kannab!

tel 516 3346; e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Naiskoori ajaloost

Jaani koguduse naiskoor loodi 1960. aasta alguses.

Tegelikult sai kõik alguse 11 lauljaga naisansamblist, mis 1960. aastal Alma Viienõmme ja Elsa Kingu (sdn Kesk) agaral eestvedamisel ellu kutsuti. Ansamblit asus esialgu juhatama koguduse teine organist Rolf Uusväli, kelle töö Silvia Põld (üks ansambli asutaja-liikmetest) mõne aja pärast üle võttis. 1966. aastast juhatas ansamblit Senta Tooming. Tasapisi sai ansamblist naiskoor. Pärast S.Toomingat olid lühikest aega koori dirigentideks Elsa Rikandi ja Lea Mäeväli.

Alates 1983. aasta sügisest juhatab koori väsimatult ja pühendunult Aivi Otsnik.

1984. aastal täienes koori lauljatepere paljude uute lauljatega.

Tänasel päeval võib ennast uhkusega koguduse naiskoori lauljaks nimetada pea 25 erinevas vanuses hakkajat, tublit ja, mis peamine - laulmist armastavat naist. Lisaks laulule löövad nad oma dirigendi nakataval eeskujul kodukirikus käed külge just seal, kus midagi teha või aidata vaja.

Koori igapäevaelu - see on harjutused ja laululaagrid. Nii tuleb Taevaisa abiga kindlustunne kodukirikus jumalateenistustel laulmistel ja mujal Eesti kirikutes, praostkondlikel kontsertidel, vaimulikel laulupidudel. Koor on käinud kontsertreisidel nii Soomes kui ka Saksamaal.

Alates 1993. aastast võtab Jaani koguduse naiskoor osa Tallinna Oikumeenilise Naiskoori tegevusest. Kooslaulmisel on palju eeliseid: aktiviseerub koguduste-vaheline koostöö, koor saab laulda nõudlikumat repertuaari. Nii ongi koori üheks iga-aastaseks ülesandeks teenida Jumalat lauluga maailma naiste palvepäevateenistusel Tallinnas. Aga on antud ka mitmeid kontserte nii Tallinna kui ka väikestes maakirikutes, mida ainuüksi oma jõududega ette võtta ei julgeks.

2014. augustis toimus koori imeline kontsertreis Saksamaale. Esinesime Wöhli ja Wolfhageni rahvast täis kirikutes, kus saime sooja vastuvõtu osaliseks. Meie esinemisi tunnustati ka kohalikes ajalehtedes. Reisi käigus külastasime Herrnhuti Vennastekoguduse Keskust, peatusime Görlitzis ja Dresdenis ning mitmes teises väikelinnas, nautisime Harzi mägede kaunist loodust.

Tähelepanuväärseks Jaani naiskoori elus oli 2016. aasta kevad, kui koorijuhi eestvõttel ja õhutusel sai teoks 23 eesti helilooja laulu salvestamine DVD-le (Jumal Sinu väest...)

2020.a. nägi ilmavalgust kaunis pildialbum ja kooritegevuse kroonika 60 aasta jooksul.

Ja nõnda , Jumala armule lootes ja temale kiitust lauldes, on läbitud 64 aastat. Viimastel aastatel on koor osalenud EELK Kirikumuusika Liidu korraldatud kontsertprogrammides, et viia muusikat väiksematesse maakogudustesse. Näiteks 2021.a. suvel laulsime kontserdisarjas "Mu süda ärka üles" Vändra ja Paistu, 2022. a. Saaremaal, Kihelkonna ja Püha ning 2023. aastal Puhja ja Rannu kirikus.

Tänu Taevaisale nende õnnistatud aastate eest!

Naiskoor_2023.jpeg

 

 Naiskoori traditsiooniline kevadkontsert 2024. aastal.

 

naiskoor kevad 2024

 

Kalender

E T K N R L P
1
4
7
8
10
11
15
18
21
22
24
28
29

EELK Tallinna Jaani kogudus

Vabaduse väljak 1, 10146 Tallinn
+372 644 6206
+372 5663 4624
tallinna.jaani@eelk.ee

Kantselei avatud:
T, N, R 10.00-16.00, K 10.00-18.00
Kinni riiklikel ja kiriklikel pühadel.

Välisviited

EELK

piibel net