Koguduse lood

Tehniline innovatsioon Jaani kirikus: annetusaparaat

annetusaparaat

Ühena esimestest Eestis on Tallinna Jaani kirikus nüüd olemas annetusaparaat ehk kaardimakseterminal. See tähendab, et kirikusse tulles ei pea olema sularaha taskus, vaid annetusi saab teha ka pangakaardiga – sobib nii tavaline kiipkaart kui ka viipekaart. Annetusaparaat asub peauksest sisenedes kohe paremat kätt seina ääres.

Annetusaparaadi on eriprojektina käiku lasknud koguduse juhatuse liige JAANUS PÕDER koostöös LHV Pangaga. Kirikus aitasid aparaati paigaldada HEIKI NEEME ja TÕNIS TIMMELMANN: esimene meisterdas puitaluse, teine tegi elektriühenduse.

„Paljud meie koguduse liikmed kasutavad sularaha üsna harva ja makseterminali kasutuselevõtt annetusteks oligi tegelikult meie liikmete soov. Kirik peab ajaga kaasas käima ja tehnoloogilistele uuendustele avatud olema,“ põhjendab Jaanus Põder.

Juhatuse liige PEETER RAUDSEPP tunnustab sõpra: „Jaanus Põder on innovaatilise ärisuuna esindaja ja on igati loogiline, et ta sellise asja siia tõi.“

Kaardimakseterminalid on peale Jaani kiriku ka näiteks Kaarli kirikus ja Viimsi Püha Jaakobi kirikus.

*****

KUIDAS ANNETUSAPARAATI KASUTADA?

Kasutusviisi tutvustab Peeter Raudsepp:

„Esimesena äratab inimene kollasest klahvist aparaadi üles. Nähtavale tulevad eelprogrammeeritud summad. Nooltega saab liikuda üles-alla ja valida omale sobiva summa: 5, 10 või 25 eurot. Siis tuleb pangakaarti kasutada – tavaline küsib PIN-koodi, viipekaart ei küsi. Rohelisest nupust saab annetuse kinnitada ja ongi valmis. Soovi korral võib omale ka tšeki aparaadist välja lasta.

Kollane klahv katkestab tehingu. Punane klahv viib algusesse tagasi. Rohelist klahvi kasutades ja menüüs liikudes saab valida ka mingi muu, endale sobiva annetussumma.

Mitmed meie kiriku töötegijad on seda aparaati näinud ja õppinud seda kasutama. Probleemi ei ole, nende käest saab alati abi küsida. Seina peal on kirjas ka kasutusjuhend.“

Kalender

E T K N R L P
1
4
7
8
10
11
15
18
21
22
24
28
29

EELK Tallinna Jaani kogudus

Vabaduse väljak 1, 10146 Tallinn
+372 644 6206
+372 5663 4624
tallinna.jaani@eelk.ee

Kantselei avatud:
T, N, R 10.00-16.00, K 10.00-18.00
Kinni riiklikel ja kiriklikel pühadel.

Välisviited

EELK

piibel net