Koguduse lood

Kingiidee meie kiriku juubeliks

Juubeli kingiidee

Jaani kirik ei muutu nüüd mitte kuude, vaid lausa päevadega kenamaks – ikka oma kolmanda advendi aegseks juubeliks ettevalmistusi tehes. Valmimisjärgus on praegu violetsed altarikatted ja kantslipõlled. Äkki on just see hea võimalus, kuidas saaks oma kirikule midagi juubeliks kinkida? Arutage seda perekeskis või sõpradega või oma asutuses!


Võimalust tutvustab õpetaja JAAN TAMMSALU:


„17. detsembril saab Tallinna Jaani kirik täpselt 150-aastaseks – tookord, kui kirik pühitseti, oli ka pühapäev ja 17. detsember ja kolmas advent. Lugesin meie valmivast juubeliraamatust, kuidas paljud asutused ja ettevõtted tegid siis vastvalminud kirikule rohkesti kingitusi: kes kinkis kroonlühtrid, kes karika, kes armulauaveini kannu, küünlajalad või tekstiilid. Nüüd on küsimus, et mida siis veel oleks vaja – lühtrid ja muu selline on kiriku algusest alates olemas. Mida meie võiksime kinkida kiriku 150. aastapäeval? Kellad me juba oleme kinkinud, väga paljud on selleks annetusi teinud. Paljud on kinkinud orelivile.


Vaja on kauneid violetseid altaripõllesid. Advendi- ja kannatusaja värvi altari- ja kantslipõlled vajasid hädasti väljavahetamist. Tellisime ja nüüd on need juba peaaegu valmis, neile õmmeldakse veel lisariiet juurde, millega neid saab korralikult altari ja kantsli ette panna.


Miks ma seda räägin? Aga äkki kellelgi tuleb mõte: „Mina tahaksin ka olla see, kellest võib-olla 150 aasta pärast kirjutatakse, et „kiriku 150. aastapäevaks kinkisid nemad kirikule kellamängu ja see firma kinkis altaripõlle ja mõned perekonnad kinkisid kantslipõlled“.“ Need katted on gobelääntehnikas ja see on väga kallis ja ajamahukas töö. Seetõttu oleks ääretult tore, kui mõned inimesed või ettevõtted leiaksid nüüd, et soovivad selles kingituses osaleda. Hetk tagasi toodi uued põlled mulle näha ja need on väga ilusad.“

*****
(Fotol: See kaunis kantslikate hakkab advendiajal meie kirikut ehtima.)

Kalender

E T K N R L P
1
4
7
8
10
11
15
18
21
22
24
28
29

EELK Tallinna Jaani kogudus

Vabaduse väljak 1, 10146 Tallinn
+372 644 6206
+372 5663 4624
tallinna.jaani@eelk.ee

Kantselei avatud:
T, N, R 10.00-16.00, K 10.00-18.00
Kinni riiklikel ja kiriklikel pühadel.

Välisviited

EELK

piibel net