AITÄH KÕIGILE ANNETAJATELE!

Tallinna Jaani koguduse juhatuse esimees PEETER RAUDSEPP tänab juhatuse nimel koguduseliikmeid, kes on üleskutse peale oma annetustega kiiresti reageerinud:

Armsad Jaani koguduse liikmed!

Meie kirik – hinnatud sõnakirik, kus alati midagi toimub – on viimastel aegadel oma liikmete annetuste abil hästi toime tulnud: kirik on alati olnud kaunis, puhas ning hästi köetud ja valgustatud. Töötegijatele on alati tasud makstud. Suuremaid kampaaniaid annetuste kogumiseks pole me isegi pidanud tegema, sest liikmete annetustest on piisanud, et kogudus sai oma igapäevaste töödega toime tulla.

See suvi saabus aga teisiti. Meie koguduse õpetaja Jaan Tammsalu on pidanud eemal olema ja kahjuks on ka kirikuskäijaid jäänud palju vähemaks. Ühes sellega on vähenenud ka tulud.

Ent me ei lasknud end sellest ehmatada! Tegime nüüd tagasi selle, mis suvel oli soiku jäänud. Üleskutsele aidata oma kirikut reageerisid meie kogudusekaaslased kiiresti. Et hakkama saada meie probleemidega, vajasime vähemalt 10 000 eurot. Praeguseks hetkeks ületavad sihtannetuste laekumised juba 15 000 euro piiri. Oleme saanud tasuda viimase vitraaži viimase osamakse – 2700 eurot – ja tänu meie annetajatele ja toetajatele on kõikidel kirikuakendel vitraažid, raamid on korrastatud ja raamide vahele paigaldatud klaaspaketid. Kirik paistab ilusam, vitraažid jutustavad oma lugu. Kirikusse jõuab vähem tänavamüra ja küttele kulub vähem raha. Kellel teisel on see õnnestunud?!

Lekkiva katuse puhul oli tegu omaaegse ehitusveaga. Hea, et Jaan Tammsalu ühes ehitusmeestega veale jälile sai ja selle parandas. Nüüd oleme päästetud lekkivas kohas pidevate krohvi- ja värviparanduste tegemisest. Tasusime selle eest 3300 eurot, seina remontimine on kordi kulukam.

Vajaminevad seadmed välgutabamuse saanud helisüsteemi jaoks on tellitud. Peagi saame kuulata jutlusi ja mõtisklusi nagu varem, kehv heli ei ole enam takistuseks neisse süvenemisel. Uute seadmete maksumus koos paigaldusega on ligi 5000 eurot.

Lisaks laekus neil päevil tublisti liikmeannetusi. Kogudusel ei ole võlgnevusi. Tasutud on ka kirikukassamaks, solidaarsusmaks ja praostkonna maks.

Saabunud sügis on seni olnud meie vastu leebe. Kuid peagi tuleb tasuma hakata küttekulusid. On väga hea, et Jaani koguduse liikmed on oma annetuste abil loonud rahalise puhvri ka nende eesootavate kulude katteks. Taas võib ette tulla, et meid tulevad kimbutama ootamatused, mis nõuavad raha. Nüüd oleme nendeks paremini valmis.

Täname juhatuse poolt kõiki annetajaid, kes on abipalvele reageerinud ja kes seda veel teevad! Täname teid abivalmiduse ja usalduse eest! Üheskoos saame hakkama ja igaühel meist on võimalik oma silmaga näha ja kõrvaga kuulda, mida tema annetus on paremaks muutnud.

(Foto: Heidi Tooming)

EELK Tallinna Jaani kogudus

Vabaduse väljak 1, 10146 Tallinn
+372 644 6206
+372 5663 4624
tallinna.jaani@eelk.ee

Kantselei avatud:
T, N, R 10.00-16.00, K 10.00-18.00
Kinni riiklikel ja kiriklikel pühadel.

Välisviited

EELK

piibel net