JAANI KOGUDUS VAJAB VIIVITAMATULT TOETAJATE ABI. ANNETUSED ON VÄGA OODATUD

Viimased kuud pole olnud Tallinna Jaani kogudusele kerged, nähtavalt on vähenenud inimeste arv teenistustel, hardushetkedel ja keskpäevapalvustel. Eriti suur on olnud ametitalituste arvu langus. Kõik see on mõjunud ka koguduse majanduslikule toimetulekule ning nüüd on tekkinud olukord, kus koguduseliikmed saavad appi tulla – selleks, et me toimiva kogudusena püsiksime ja ajad jälle paremaks muutusid.

Räägib vikaarvaimulik ja koguduse majandusjuht JAAN TAMMSALU:

„Annetused, millega oleme saanud seni arvestada, on laekunud oluliselt väiksemas mahus. Esmakordselt ehk poole sajandi jooksul esimest korda on suurel Tallinna Jaani kogudusel nüüd seis, kus me ei suuda maksta kõigi tehtud tööde eest ja oleme mures, kas suudame maksta välja töötasusid. Oleme võlgu DOLORES HOFFMANNILE ja tema meistritele viimase osamakse ühe nende viimase kauni töö ehk eeskoja vitraaži eest ja katuse läbijooksu kordategijatele. Peagi on vaja maksta kiriku helivõimendi aparaatide eest, sest äike tegi vanadele liiga.

Meil on väga korras ja kaunis pühakoda. Oleme suutnud teha väga suured ja hädavajalikud remondid koguduse Lastekodu tänava majale. Oleme väga hästi hakkama saanud. Nüüd aga äkki oleme hädas. Vajame teie abi, et sellest madalseisust välja tulla.

Täna sai või peagi saab mitu tuhat koguduseliiget oma telefoni või arvutisse kirja, kus palutakse oma kogudust aidata. Need, kes on juba teinud oma liikmeannetuse või teevad seda igakuiste püsimaksetena, ei peaks seda kirjakest saades arvama, et me pole teie panust tähele pannud. Saadame kirja kõigile oma liikmetele, kelle telefoninumbrit või meiliaadressi me teame.

Kui iga kirja saaja kas või mõne euro annetab, suudame madalseisu ületada ja usume, et edaspidi saame hakkama. Meil on tuhandeid liikmeid, kes pole aastaid ühtegi annetust teinud. Statistika põhjal on näha, et meie koguduse täisõiguslikke liikmeid saaks praegu olla kaheksa tuhat inimest. Tegelikkuses on neid ligi viis korda vähem.

Mu enda majanduslik olukord pärast väga pikka vaimulikust tööst eemalolekut pole hea, kuid just nüüd tegin ma omalt poolt lisaannetuse kogudusele, sest kuidas muidu saan ma paluda sedasama teha pensionäridel, madalapalgalistel ja paljudel teistel, kes saavad oma kogudust aidata.

Kui keegi tahab mingit kindlat asja toetada, saab ülekande selgitusse kirjutada kas:

„Esiku vitraaži heaks“

või

„Katuse parandamise heaks“

või

„Kiriku helivõimenduse heaks“.

Võib ka kirjuda selgitusse:

„Liikmeannetuse lisa“.

Olge hoitud ja hoiame oma kodukirikut ja kogudust!“

Vt: https://tallinnajaani.ee/toeta-kogudust/liikmeannetused.html.

EELK Tallinna Jaani kogudus

Vabaduse väljak 1, 10146 Tallinn
+372 644 6206
+372 5663 4624
tallinna.jaani@eelk.ee

Kantselei avatud:
T, N, R 10.00-16.00, K 10.00-18.00
Kinni riiklikel ja kiriklikel pühadel.

Välisviited

EELK

piibel net