Õpetaja Jaan Tammsalu kiri oma kogudusele, kus ta selgitab kogudusetööst eemaloleku põhjusi

Alates mai lõpust olen olnud haiguslehel. Põhjalik põletik vajab põhjalikku ravi ja 19. juunil selgub, milline on olnud senise ravi mõju, ja loodetavasti saab selgeks põletiku põhjus.

Kirjutasin peapiiskopi palvel 29.05.2023 avalduse, milles soovisin saada kuni 1. septembrini ravipuhkust. EELK konsistoorium tegi minu puhkuseavalduse ja peapiiskop Urmas Viilma ettepaneku põhjal 6.06.2023 otsuse peatada alates 12. juunist kuni 1. septembrini ka minu tegevus vaimulikuna. See annab mulle võimaluse ligi kaks ja pool kuud puhata ja oma tervist parandada. Kindlasti on see piisav aeg ka selleks, et teha tulevikuplaane ja seada mõni asi oma isiklikus elus korda. Loodan väga, et saan seda teha nii, et ei pea selle kohta täpsemaid selgitusi jagama. Eks igaüks meist soovib, et meie eraelulised probleemid jääksid vaid meie enda ja meie lähedaste asjaks.

Usun, et olen Tallinna Jaani koguduse teenimisega üsna hästi hakkama saanud ja selle kohta pole mulle 19 aasta jooksul ühtegi tõsisemat etteheidet tehtud. Tunnustust on jagatud nii sõnas kui aumärkides. Mul on kahju, et mu selline suvine pikk eemalolek tekitab segadust ja õpetaja Eve Kruus, kes mind mu äraolekul asendab, saab suure koormuse.

Kui saan kogudust sügisest edasi teenida, püüan kaotatu tasa teha. Mul on palju plaane, millega tahaks sügisest alustada või jätkata. Tahaks katsetada meeste leerikursusega, jätkata koguduse Facebooki lehega, piiblitundidega, loengutega Õismäel Haabersti päevakeskuses, „Loodud sõna õhtutega“ ja mitme muu tegevusega. Loodan väga, et saan selle võimaluse. Pika puhkuse ajal jagub aega ka kõike korralikult ette valmistada. Kui tervis lubab ja juhatus võimaldab, tegelen peale haiguslehe sel suvel koguduse majandusasjadega. Mitmetel pooleliolevatel remontidel on vaja silm peal hoida, leida toetajaid ja korraldada palju muud, mida olen seni teinud koguduse õpetaja töö kõrvalt.

Millegipärast hakkasid neid sõnu kirjutades mu peas kumisema ühe ilusa mõtliku laulu sõnad:

„Igas hetkes peitub head ja halba,

seal, kus lõppeb, seal ka algab tee!“

Soovin Sulle, selle kirjutise lugeja, rahu ja lootust, oskust puhata ja lootust armulise ja hea Jumala peale!
Ole hoitud Jumala armastuse hõlmas!

Jaan Tammsalu

 

 

(Foto: Valdo Ots)

Kalender

E T K N R L P
3
4
6
7
10
11
13
14
17
18
21
24
25
27
28
31

EELK Tallinna Jaani kogudus

Vabaduse väljak 1, 10146 Tallinn
+372 644 6206
+372 5663 4624
tallinna.jaani@eelk.ee

Kantselei avatud:
T, N, R 10.00-16.00, K 10.00-18.00
Kinni riiklikel ja kiriklikel pühadel.

Välisviited

EELK

piibel net