Vabaduse plats 1, Tallinn

Tänane annetus läheb Ukraina toetuseks

Peapiiskop Urmas Viilma saatis kogudustele kirja, milles ta kutsus üles abistama Ukraina sõjapõgenikke, mälestama sõjaohvreid ning jätkuvalt palvetama rahu taastamise ja sõja lõppemise pärast Ukrainas.

Peapiiskop meenutab oma kirjas Jeesuse sõnu mäejutluses: Õndsad on rahutegijad, sest neid hüütakse Jumala lasteks. (Mt 5:9) ning ütleb kaaskristlastele: “Et võiksime pälvida Jumala laste seisuse, peame sõdimise asemel olema rahutegijad, nagu innustab meid Issand Kristus.”

Lõikustänupüha eel meenutab Viilma sõda Ukrainas ja sealse rahva kannatusi: “Viimased seitse kuud on Venemaa rünnanud agressiivse sõjaga Ukrainat. Ukraina rahvas on sunnitud kogema vägivalda ja ülekohut. Miljonid inimesed on oma kodudest põgenenud, sest kohale jäädes seataks ohtu enda ja oma lähedaste elu. Isad, mehed ja pojad on võitlemas vabaduse eest vere hinnaga.“

Viimased seitse kuud on Venemaa rünnanud agressiivse sõjaga Ukrainat. Ukraina rahvas on sunnitud kogema vägivalda ja ülekohut. Miljonid inimesed on oma kodudest põgenenud, sest kohale jäädes seataks ohtu enda ja oma lähedaste elu. Isad, mehed ja pojad on võitlemas vabaduse eest vere hinnaga.

Peapiiskop juhib tähelepanu, et nädala pärast on lõikustänupüha, mille juhtmõtteks on igapäevane leib, millest sõtta kistud inimestel on suur puudus: “Meile on igapäevaseks leivaks kõik, mida vajame oma ihu toiduseks ja rahuliku elu vajadusteks. Kõige selle eest täname Loojat ja ligimesi, tänu kellele saame kõiki ande vastu võtta ja nendest rõõmu tunda. Ukrainas on sõja tõttu miljonitel inimestel igapäevasest leivast puudus. Meil on võimalus oma osast jagada.”

“Kuulutan lõikustänupühal, 9. oktoobril 2022 kõikides kogudustes välja korjanduse Ukraina toetuseks. Kogudustes, kus lõikustänupühal ei toimu jumalateenistust, palun korjandus läbi viia ühel lähimatest pühapäevadest. Toetust võib koguda Ukraina toetuseks ka mitmel pühapäeval,” kutsub peapiiskop oma 1. oktoobril laiali saadetud läkituses üles.

Korjanduse summa märksõnaga „Ukraina toetuseks“ saab üle kanda arveldusarvetele annetajale sobivaimas pangas:

SEB Pank EE201010052030734009. Saaja nimi: EELK Konsistoorium

Swedbank EE932200221002160604. Saaja nimi: Eesti Evangeelne Luterlik Kirik

LHV Pank EE967700771000895492. Saaja nimi: Eesti Evangeelne Luterlik Kirik

 

Allikas: e-Kirik

 

Kalender

E T K N R L P
2
3
9
10
13
16
17
20
24
27
30