Vabaduse plats 1, Tallinn

Käivitus õpetaja Jaan Tammsalu raamatu „Argipäevast taeva poole“ ettetellimine

Alatest eilsest on võimalik ette tellida õpetaja JAAN TAMMSALU uut raamatut „Argipäevast taeva poole“. Ettetellimine toimub kirjastuse Hea Lugu kodulehel: https://raamat24.ee/toode/argipaevast-taeva-poole. Esitlus on Tallinna Jaani kirikus 27. oktoobril kell 17.30 ja kohale tulla on siis lubanud ka muusikud ROBERT JÜRJENDAL (kitarrid) ja KRISTI MÜHLING (kannel).

„Arvasin küll, et niipea raamatuid enam ei kirjuta, välja ei anna. Aga kui TIINA KAALEP kirjastuse Hea Lugu tollase juhina pöördus minu poole ja läbirääkimised lõppesid arusaamisega, et kui kokku panna lood, millest osa oli ka tema juba eelnevalt lugeda saanud, võiks nendest luua päris huvitava raamatu. Ja kui tema nii arvas, siis hakkas see raamatu mõte ka mulle tasapisi meeldima.
Need lood on kujunenud viimase kuue-seitsme aasta jooksul vastavalt sellele, kuidas on teemad üles kerkinud ja kuidas on ümber olev maailm ja selles liikuvad inimesed neid mu ette veeretanud. Nii on need lood sündinud ja üks osa nendest jõudis nüüd ühiste kaante vahele.
Seda ma tean päris kindlalt, et kaas tuleb raamatul väga ilus. Mul on selle kõva kaane üle lõpmata hea meel. Kui see ka reaalsuses tuleb nii, nagu paistab arvutiekraanil, siis see on pilkupüüdev, ja kui nende kaunite kaante vahel olevast sisust mingi osa ka lugejaid kõnetab, on väga hea ja lausa kena. Ma arvan, et kokku on saanud päris korralik tervik.

Kui aga keegi hakkab mulle väitma, et kõik meeldib, siis seda ilusat valet ma ei usu. Olen hakanud pidama väga heaks luulekoguks selliseid, kust leian kümmekond luuletust, mis väga puudutavad. Pole leidnud ühtegi, milles igaüks puudutaks. Eks nii võiks olla ka selle raamatuga. On hea, kui osa lugusid puudutavad ja osa ärritavad. Peaasi, et ükskõikseks ei jätaks.“

Kalender

E T K N R L P
3
7
10
11
13
18
20
21
24
25
27
28