Vabaduse plats 1, Tallinn

Koguduse tänurist ja -märk määrati viiele inimesele

Tänuristid 2022
Esireas vasakult: Janika Lentsius, Aire Vahesaar, õp Toomas Paul, peapiiskop Urmas Viilma, Helle Grossberg. Teises reas vasakult: õp Annely Neame, õp Eve Kruus, juhatuse aseesimees Peeter Grossberg, õp Jaan Tammsalu, õp Arne Hiob ja juhatuse esimees Peeter Raudsepp.

Täna anti Tallinna Jaani kiriku 155. aastapäeva järel üle koguduse tänuristid koos -märgiga neljale inimesele ja üks jäi ootama meest, kes jõuab Eestisse jaanuaris.

Koguduse juhatuse esimees PEETER RAUDSEPP luges ette iga ristisaaja kohta tutvustuslõigud, mis õpetaja JAAN TAMMSALU oli ette valmistanud, ja kutsus alljärgnevad inimesed koguduse ette tänuavaldust vastu võtma: „Seekord oli tänumärgi saajaks nomineeritud kaheksa inimest. Koguduse juhatusel oli päris palju tegemist, sest eelmisel aastal sai otsustatud nii juhatuse kui nõukogu tasandil, et edaspidi antakse välja kolm, erandkorras viis tänumärki. Nüüd tegi juhatus koguduse nõukogule ettepaneku seekord siiski viis tänumärki välja anda.

Tänuristi saajad:

EELK peapiiskop URMAS VIILMA. Ta on Jaani kirikus leeris käinud ja peapiiskopina tulnud alati meie koguduse jumalateenistustele pidulikku hetke juurde andma, kui oleme kutsunud.

Kiriku töötegija AIRE VAHESAAR. Väga lühikese ajaga suutis ta üle võtta kõik selle, mis tagas meie juubilaride ja eakate õnnitlemist, lisaks aitab ta regulaarselt kassapidajat ja teeb muid kogudusele vajalikke töid.

JANIKA LENTSIUS. Meie muusikute sage abistaja, ERSO flöödimängija, ristimiste laululehe noodistaja.

HELLE GROSSBERG. Väga pikka aega koguduse naiskooris aktiivselt osalenud koorilaulja.

JAAK TREIMAN. Eesti Vabariigi aukonsul Ameerika Ühendriikides Los Angeleses, koguduse huvide toetaja ja eestluse hoidja.

Huvitaval kombel tähistab kolm nendest tänumärgi saajatest 2023. aastal oma väga ümmargust sünnipäeva: Urmas Viilma ja Janika Lentsius ning Jaak Treiman. Nii et ühtlasi on tänurist etteruttav juubelikingitus neile kolmele.

Oli päris palju peamurdmist ja kahju oli ka kolme inimest välja jätta, kõik nad on väga tublid. Aga õnneks on järgmine ja ülejärgmine aasta veel ees – nii me loodame.“

 

Kalender

E T K N R L P
5
9
12
15
16
18
19
22
23
25
26
30